Így tároljuk helyesen
Minden eddiginél több olyan bor kerül a boltokba, amelyeket ha nem is azonnali, de rövid időn belüli fogyasztásra szánnak. A szupermarketből a hűtőbe, és onnan néhány nap múlva az asztalra kerül az ital. Ez nem is okoz gondot. Nincs tehát szükség drága, boltíves pincére. Az egyszerű, hétköznapi borok, amelyek lényege a kellemesen friss íz, minden további nélkül átvészelnek néhány napot vagy hetet a hűtőszekrényben vagy viszonylag meleg pincében.
A jó minőségű, hétköznapi borok akár egy évet is kibírnak ilyen körülmények között is. Ez utóbbiak ára öt és hét euró között mozog. Egy év elteltével azonban ezeket is el kell fogyasztani, mert már nem lesz jobb a minőségük. A drágább és jobb minőségű borokra ennek éppen az ellenkezője igaz. Minél jobb a bor, annál jobb sokáig tárolni és megvárni, míg a nemes nedű teljesen megérik. Egyetlen dologra kell csak ügyelni - szakszerűen kell tárolni.
Fontos, hogy a palackokat fekve tároljuk, hogy a folyadék nedvesen tartsa a dugót. Így a palack szája zárt marad, káros oxidációt okozó levegő nem juthat a palackba. Lakásban, vagy kisebb pincében történő tároláshoz ma már kaphatók klímaszekrények, amelyek a hűtőszekrényhez hasonlóan állandó hőmérsékleten tartják a nemes italokat. Ez a berendezés szakboltokban kapható, és akár több karton palack elhelyezhető benne.
További Lexikon cikkek
Balaton borrégió»
Badacsonyi borvidék, Balaton-felvidéki borvidék , Balatonboglári borvidék , Balatonfüred – Csopak borvidék, Nagy-Somlói borvidék, Zalai borvidék,
Duna borrégió»
Csongrádi borvidék , Hajós-Bajai borvidék, Kunsági borvidék,
Felső-Magyarország borrégió»
Bükki borvidék, Egri borvidék, Mátrai borvidék,
Felső-Pannon borrégió»
Ászár-Neszmélyi borvidék, Etyek-Budai borvidék , Móri borvidék, Pannonhalmi borvidék, Soproni borvidék,
Pannon borrégió»
Pécsi borvidék , Szekszárdi borvidék, Tolnai borvidék, Villányi borvidék,
Tokaj borrégió»
Tokaji borvidék,