Saját pályájukon nyomták le a francia borfelismerő versenyzőket
Elképesztő eredménnyel végződött a borfelismerő világbajnokság. A kínai csapat végzett az első helyen.
A Dél-Franciaországban rendezett versenyen bekötött szemmel kellett hat fehér és hat vörös bort megkóstolni. Az íz és az illat alapján kellett megnevezni a származási országot, azon belül a bortermelő régiót, a szőlőfajtát és az évjáratot.
A szakértő publikum spanyol vagy francia győzelmet várt. Végül azonban a kínai vakon kóstolók bizonyultak a legjobbnak. Persze ebben a versenyben a szerencse is szerepet játszik, de a kínaiak kiváló teljesítménye nem a csupán véletlen műve.
A világ legnépesebb országa a borászatban is rohamléptekkel fejlődik. Az önmagában nem meglepő, hogy Kína a világ második legnagyobb bortermelője már. Az viszont más sokat elárul a fejlődés üteméről, hogy míg 2000-ben a világ termelésének csupán 4 százalékát produkálta, jelenleg már 11 százalékos a kínai részesedése. 830 ezer hektáron termelnek szőlőt.
A La Croix című francia lap tudósítója az egyik leghíresebb kínai borgazdaságban járt. A Chateau Sangod vagyis Sangod kastély fantázianevű borászat Pekingtől 100 kilométerre, nyugatra található. Innen szállítják a nedűket a nagy állami ünnepségekre, a külföldi vezetőknek rendezett bankettekre, Barack Obama amerikai elnök tiszteletére is a Chateau Sangod egyik különleges évjáratú palackját bontották fel. A legolcsóbb itteni bor üvegje 30 euró, az igényes vevők a 100 és 150 euró közötti fajtákat rendelik.
A gazdaságban persze dolgoznak külföldiek is. Nicolas Carré francia sommelier már 15 éve adja át szakértelmét a helyieknek. Kínában a borfogyasztás is rohamosan nő, és a termelés egyelőre nem tud lépést tartani a kereslettel. Ami pedig a minőséget illeti: a La Croix tudósítója szerint az általa kóstolt cabernet sauvignon nagyon finom volt, és vak ízlelés esetén, származási helyként, a bordeaux-i borvidékre tippelt volna.
További Hírek
2020-02-20
Minden borbarát tudja, hogy ha február, akkor Furmint. A furmint szempontjából koncentrált időszakban országszerte, sőt immár határainkon túl is éttermek, borkereskedők, események hívják fel a figyelmet a szőlőfajta értékeire.
2020-02-20
Bizarr vészhelyzet alakult ki Lustenau városában.
2020-02-19
Ismét megnyitja kapuit április első hétvégéjén a VinCE Budapest Wine Show a Várkert Bazárban. Az ország egyik legjobban várt beltéri boros eseményén több száz bor, pezsgő és párlat kóstolására lesz lehetőség.
2020-02-18
Nemzetközi irodalmi díjátadó ceremóniát színezett a vörös házasítás: a REDy.
2020-02-17
Az Argiolas szardíniai birtokon 5000 tonna szőlőt szüretelnek évente. Mariano és Barbara büszkék arra, hogy csak őshonos fajtáik vannak, így hozzájárulnak a körkörös gazdasághoz.
2020-02-12
Rekordszintre emelkedett a francia borok és szeszesitalok exportja tavaly, de az idei kilátások egyelőre kedvezőtlenek - írja az MTI a francia bor- és szeszesital-exportőrök szövetségének (FEVS) közlése nyomán.
2020-01-30
A Debrecen város bora címet most először egy teljes borkínálatban, hét kategóriában ítélték oda, a díjazottak egy évig lesznek a város borai.
2020-01-30
A globális felmelegedés miatt átrendeződik a világ bortérképe a következő évtizedekben – tájékoztat az EuroNews egy amerikai tudományos akadémia folyóiratában (PNAS) megjelent tanulmányra hivatkozva.
2020-01-29
Több mint 800 magyar és külföldi borral, Furmint teremmel, valamint mesterkurzusokkal és előadásokkal várja az érdeklődőket a Winelovers Grand borkóstoló szombaton a Corinthia Hotel Budapest termeiben.
2020-01-25
3600 hektoliter bort veszített el egy Kalifornia állambeli borgazdaság, miután az egyik bortartály ajtaja kinyílt szedán. A CNN híre szerint a bor egy patakba folyt Sonoma megyében.