CSORDULTIG TELTEK PALKONYA PINCÉI
Ahhoz azonban, hogy ne csak az idő legyen tökéletes, de az egész rendezvény is, sok minden másra is szükség lett volna. Így például sokkal több szemetesre és mobil vécére. Mindezekre ugyanis nem kevesen panaszkodtak, voltak olyanok, akik fogadalmat tettek, emiatt nem jönnek többé, s olyanok is, akik egy-két évet pont emiatt hagytak ki, s keserűen tapasztalták, hogy nincs e téren nagy változás. Mindezek tények, makacs dolgok, ahogyan az is, hogy jó néhányan a pécsi állomáson ragadtak, mert nem fértek fel a legnépszerűbb, fél kettőkor induló vonatra, de az egy órával későbbi szerelvény is zsúfolásig megtelt. Érthetetlen, hogy a vasúttársaság miért nem képes rugalmasan kezelni az ilyen helyzeteket, hisz erre számítani lehetett. A MÁV ügyfélszolgálatán érdeklődésünkre kijelentették, nem tudnak úrrá lenni a helyzeten, ha 21 nappal előbb nem kapnak bejelentést. Mindenesetre az utolsó vonatra úgy is feltuszkolódtak az emberek, hogy a szokásos vagonszámmal gurult be az állomásra.
Az már korántsem objektív tény, csupán vélemény, még ha nem kevés látogató osztotta is, hogy a pincékben – az egységcsomagban kapott – jegyekért nem olyan bort töltenek a poharakba, amelyet dupla áron bizonyosan el tudnának adni (átlagosan 50 százalékos kedvezményt ígértek a szervezők). Egy biztos: a gazdák, a falu s a szervezők érdeke is azt diktálja, hogy ha csak néhány tucatnyian is panaszkodnak a több ezer látogatóból, azt hallják meg, s tegyenek ellene, ha lehet, amíg nem késő.
Villány és Budapest kezdte A pünkösdikirály-választás ünnepének újragondolása, a borkultúrához való kapcsolása, s a mára országossá bővült nyitott pincék mozgalom kialakulása Budapestről és Villányból indult, 1996-ban. Az első pünkösdi borlovagot a Budai várban választották meg, de Pécsett, a Széchenyi téren is volt egy kapcsolódó rendezvény. A fővárosiak mellett az 1996-os év bortermelője, a villányi Polgár Zoltán és felesége szervezte az eseményt. A Polgár pincében azóta is minden pünkösdvasárnap borkirályt és borkirálynőt választanak. Idén budapestiek fejére került korona. |
Szóljon hozzá a blogon! »
További Hírek
2020-02-20
Minden borbarát tudja, hogy ha február, akkor Furmint. A furmint szempontjából koncentrált időszakban országszerte, sőt immár határainkon túl is éttermek, borkereskedők, események hívják fel a figyelmet a szőlőfajta értékeire.
2020-02-20
Bizarr vészhelyzet alakult ki Lustenau városában.
2020-02-19
Ismét megnyitja kapuit április első hétvégéjén a VinCE Budapest Wine Show a Várkert Bazárban. Az ország egyik legjobban várt beltéri boros eseményén több száz bor, pezsgő és párlat kóstolására lesz lehetőség.
2020-02-18
Nemzetközi irodalmi díjátadó ceremóniát színezett a vörös házasítás: a REDy.
2020-02-17
Az Argiolas szardíniai birtokon 5000 tonna szőlőt szüretelnek évente. Mariano és Barbara büszkék arra, hogy csak őshonos fajtáik vannak, így hozzájárulnak a körkörös gazdasághoz.
2020-02-12
Rekordszintre emelkedett a francia borok és szeszesitalok exportja tavaly, de az idei kilátások egyelőre kedvezőtlenek - írja az MTI a francia bor- és szeszesital-exportőrök szövetségének (FEVS) közlése nyomán.
2020-01-30
A Debrecen város bora címet most először egy teljes borkínálatban, hét kategóriában ítélték oda, a díjazottak egy évig lesznek a város borai.
2020-01-30
A globális felmelegedés miatt átrendeződik a világ bortérképe a következő évtizedekben – tájékoztat az EuroNews egy amerikai tudományos akadémia folyóiratában (PNAS) megjelent tanulmányra hivatkozva.
2020-01-29
Több mint 800 magyar és külföldi borral, Furmint teremmel, valamint mesterkurzusokkal és előadásokkal várja az érdeklődőket a Winelovers Grand borkóstoló szombaton a Corinthia Hotel Budapest termeiben.
2020-01-25
3600 hektoliter bort veszített el egy Kalifornia állambeli borgazdaság, miután az egyik bortartály ajtaja kinyílt szedán. A CNN híre szerint a bor egy patakba folyt Sonoma megyében.